Jakie mieszkanie kupić – nowe czy używane? Jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze?

photo 1580041029617 861657e9f349cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOHx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2NzgyNzM5MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup mieszkania to coś, o czym myśli coraz więcej osób. Nie ma oczywiście nic w tym dziwnego, ponieważ potrzeba stabilizacji i zapewnienia sobie dachu nad głową to jeden z priorytetów. Jeżeli więc zastanawiasz się nad zakupem własnego mieszkania, musisz wiedzieć, z jakiego rynku warto wybrać nieruchomość.

Mieszkania z rynku pierwotnego – dlaczego jest to najkorzystniejszy wybór?

Przeglądając oferty, można natknąć się na wiele różnych mieszkań pochodzących zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Pozostaje więc pytanie, które z tych mieszkań będzie idealne?

Otóż wybierając nieruchomość z rynku pierwotnego, mamy pewność, że zarówno mieszkanie, jak i jego wykończenie jest całkowicie nowe i zgodne z obowiązującymi normami dotyczącymi budownictwa. Poza tym mamy możliwość wyboru mieszkania w atrakcyjnej okolicy i takiego, które będzie spełniało nasze wymagania.

Oczywiście cena takiego mieszkania będzie wyższa, jednak standard lokalu również będzie na wysokim poziomie. Warto wiedzieć, że kupujący ma tutaj możliwość negocjacji, dzięki czemu można skutecznie obniżyć cenę nieruchomości, na korzyść kupującego. Poza tym nowe lokale zazwyczaj są urządzone zgodnie z nowoczesnymi trendami, a więc mamy do wyboru mieszkania loftowe oraz inne nieruchomości posiadające cechy nowoczesnych aranżacji.

Lokale z rynku wtórnego – czy również cieszą się tak dużą popularnością?

Jeżeli ktoś nie jest w posiadaniu dużej ilości pieniędzy lub nie może otrzymać wysokiej kwoty kredytu hipotecznego, najczęściej decyduje się na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Trzeba jednak tu zauważyć, że wiele mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego mają podobne ceny, a więc w tym przypadku, jeśli jest to możliwe, warto wybrać ten lepszy lokal.

Mieszkania z drugiej ręki nie zawsze mogą odpowiadać określonym preferencjom. Dodatkowo często wymagają one remontu, ponieważ ich aranżacja nawiązuje do dawnych lat. W tej sytuacji, jak widać, wygrywają nowe mieszkania, które posiadają znacznie więcej zalet i cieszą się większym zainteresowaniem wśród kupujących.

Jakie mieszkanie będzie pasowało do Ciebie – jak to sprawdzić?

Chciałabyś mieszkać w mieszkaniu, które na samą myśl o nim wywołuje u Ciebie uśmiech na twarzy? Zastanawiasz się jednak, jak sprawdzić, czy dane mieszkanie jest odpowiednie. Obecnie często oferowana jest możliwość wizualizacji lokalu, aby móc sprawdzić, jak wyglądałoby ono w konkretnym stylu.

Mieszkania lofty oraz inne lokale mieszkalne można więc dopasować do swoich wymagań, żeby po zakupie czuć się tam naprawdę dobrze i komfortowo. Taki zakup to najlepsza decyzja, ale też inwestycja na lata.

Może spodobać Ci się również:

photo 1603690340256 38b462646a1ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOXx8YXBhcnRtZW50JTIwZGV2ZWxvcGVyfGVufDF8MHx8fDE2Njk4OTIwOTQixlibrb 4.0.3q80w1080

Co wpływa na cenę nieruchomości od dewelopera i jak znaleźć tanie nowe mieszkanie?

1 stycznia 2024

Mieszkanie od dewelopera to marzenie wielu osób, ale zanim staniemy przed wyborem idealnej nieruchomości, konfrontujemy się z pytaniem o cenę. Różnice w kosztach mogą być znaczne, co sprawia, że zrozumienie,…

Czytaj więcej