Jak mieć białe zęby? Co zrobić aby biel zębów utrzymała się na dłużej?

photo 1492633423870 43d1cd2775ebcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4OXx8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU2ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zęby pełnią bardzo ważną funkcję zarówno, jeżeli chodzi o uśmiech, jak i proces trawienia. Aby stan uzębienia był dobry każdy, powinien przestrzegać zasad higieny, co ma ogromny wpływ na wygląd zębów. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się białymi zębami, co jest spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Co należy, więc zrobić, aby zęby były nie tylko zdrowe, ale i białe?

Białe zęby – co powinniśmy wiedzieć?

Jedną z najważniejszych zasad dotyczących higieny zębów jest regularne i dokładne szczotkowanie. Jednak nie zawsze jest to wystarczające, aby zęby były białe. Na szczęście istnieje wiele prostych sposobów na to, żeby nasze zęby były bielsze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.

Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem wybielania zębów udać się na wizytę do stomatologa. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dentysta Białystok sprawdzi, czy zęby są zdrowe, a dana metoda wybielania ich nie uszkodzi.

Ponadto stomatolog zaproponuje metodę wybielania, która będzie dla nas najskuteczniejsza. Oczywiście nie zawsze musimy decydować się na wybielanie w gabinecie stomatologicznym, a więc do dentysty możemy udać się wyłącznie w celu sprawdzenia stanu uzębienia.

Kilka sprawdzonych sposobów na wybielanie zębów

Jeżeli chcemy samodzielnie spróbować wybielić zęby, powinniśmy poszukać dobrej pasty, która poradzi sobie z wybieleniem. W sprzedaży istnieje wiele past, które mają pozytywne opinie klientów. Oprócz tego nie należy zapominać także o używaniu nici dentystycznej, gdyż pomoże nam ona usunąć resztki pokarmu oraz inne zanieczyszczenia.

Istnieje mnóstwo sposobów na wybielenie zębów, a więc podczas wyboru, należy sprawdzić, czy będą one skuteczne i nie wpłyną negatywnie na zęby. Niektórzy często korzystają również z domowych sposób wybielania zębów np. sody oczyszczonej, jednak nie jest to do końca dobra metoda, ponieważ może niekorzystnie wpłynąć na stan uzębienia.

Jak utrzymać biel zębów?

Wybielanie zębów to niejedyna czynność, o której musimy pamiętać. Ważne jest również to, aby utrzymać biel zębów na dłużej. Żeby nasze zęby były białe, powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Poza szczotkowaniem warto unikać nadmiernego spożywania niektórych pokarmów i napoi.

W tym przypadku należy ograniczyć spożywanie kawy oraz herbaty, co może przyczynić się do powstawania przebarwień i pojawienia się osadu. Co więcej, powinniśmy też unikać dużych ilości słodyczy oraz napoi gazowanych.

Może spodobać Ci się również:

photo 1625217527288 93919c99650acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak zamontować nadajnik GPS w samochodzie? Co musisz wiedzieć wybierając takie urządzenie?

1 marca 2024

Lokalizator GPS to urządzenie, które najczęściej spotykamy w samochodach. Pełni ono funkcję zabezpieczającą przed kradzieżą. Oferta GPS jest bardzo szeroka, jednak wcale nie ułatwia to ani wyboru, ani montażu tego…

Czytaj więcej