Jak długo można nosić sztuczne rzęsy na pasku? W jakich sytuacjach należy zdjąć doczepiane rzęsy?

photo 1551392505 f4056032826ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxtYWtldXB8ZW58MXwwfHx8MTYxODMwMDIxMAixlibrb 1.2.1q80w1080

Sztuczne rzęsy to coraz popularniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o dopełnienie codziennego makijażu. Brak konieczności malowania rzęs to ogromne udogodnienie dla niejednej kobiety. Poza tym makijaż wygląda zupełnie inaczej w połączeniu ze sztucznymi rzęsami. Jednak, jak długo można nosić sztuczne rzęsy i czy aplikacja wpływa na ich trwałość?

Sztuczne rzęsy – jak długo można nosić?

Prawidłowa aplikacja doczepianych rzęs z pewnością przedłuży czas, przez jaki będzie można je nosić. Zazwyczaj sztuczne rzęsy utrzymują się nawet przez miesiąc, jeżeli są odpowiednio pielęgnowane. Oczywiście czas ten może być znacznie dłuższy, ale jest już to kwestia indywidualna.

Należy jednak wiedzieć, że doczepiane rzęsy mogą odpaść już po kilku dniach. Jest to najczęściej spowodowane dotykaniem, ocieraniem lub kontaktem rzęs z substancjami oleistymi. Niestety w takiej sytuacji konieczne jest ich uzupełnienie.

Poza tym niezwykle istotny jest również stan naturalnych rzęs. Jeśli są one w dobrej kondycji sztuczne rzęsy, możemy nosić przez cały czas. Natomiast, jeśli będą one wypadać konieczne, będzie zdjęcie sztucznych rzęs, aby naturalne rzęsy się zregenerowały.

Jak aplikacja wpływa na trwałość rzęs?

Prawidłowa aplikacja z pewnością zwiększa trwałość rzęs. Oznacza to, że postępowanie zgodnie z instrukcją i przestrzeganie zasad dotyczących pielęgnacji takich rzęs spowoduje, że będziemy nosili je znacznie dłużej. Ponadto niezwykle istotna jest także jakość i grubość rzęs, jakie będziemy przyklejać.

Sztucznych rzęs tuż po aplikacji nie powinno się dotykać, moczyć oraz nakładać żadnych kosmetyków bezpośrednio na rzęsy. Co więcej, nie należy też używać płatków kosmetycznych do zmywania makijażu oczu, ponieważ mogłyby one uszkodzić rzęsy.

Kiedy należy zdjąć sztuczne rzęsy?

Jak już wiadomo czas noszenia sztucznych rzęs na pasku jest kwestią indywidualną. Należy jednak wspomnieć o tym, kiedy zdjąć sztuczne rzęsy. Zdjęcie sztucznych rzęs może być konieczne wtedy, gdy spowodują one uczulenie.

W momencie zakupu takich rzęs trzeba zwracać szczególną uwagę na jakość, ponieważ ma to ogromne znaczenie. Co więcej, jeśli rzęsy nie będą wyglądały już tak samo, jak na początku, należy wymienić je na nowe.

Zdejmowanie sztucznych rzęs nie jest skomplikowane i nie powinno powodować żadnego dyskomfortu. Podczas zdejmowana rzęs ważne jest, żeby robić to ostrożnie i przeznaczyć na tę czynność odpowiednio dużo czasu.

Może spodobać Ci się również:

Ile zarabia stomatolog?

1 grudnia 2021

Lekarz stomatolog cieszy się dużym zaufaniem społecznym, co więcej ten zawód jest uważany za bardzo dobrze płatny. Czy tak jest naprawdę? Jakie są średnie zarobki stomatologów i gdzie szukać dobrego…

Czytaj więcej