Buty trekkingowe – jaki rozmiar będzie dla nas najlepszy?

photo 1520219306100 ec4afeeefe58cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxib290c3xlbnwxfDB8fHwxNjYwNzU4NDk0ixlibrb 1.2.1q80w1080

Obuwie trekkingowe może służyć podczas wakacyjnej wycieczki lub spaceru. To produkty bardzo często wykorzystywane również na co dzień, ze względu na wyjątkową wygodę. Powinniśmy jednak szczególną uwagę zwracać na ich dopasowanie do kształtu stopy. W przeciwnym razie możemy narazić się na dodatkowy dyskomfort. Który rozmiar obuwia będzie najlepszy?

Dobre buty powinny być wygodne…

Trekkingi bardzo często mają masywną budowę, która zabezpiecza stopę przed wiatrem, zimnem i wilgocią. Dlatego produkty są wybierane na terenowe wyprawy, gdzie warunki atmosferyczne są bardziej nieprzewidywalne. Takie buty damskie marki Salomon muszą jednak zapewniać komfort, w przeciwnym wypadku trudniej będzie korzystać z nich przez dłuższy czas.

Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, obuwie powinno więc doskonale przylegać do stopy. Dobrze, gdy powierzchnia wewnętrzna cholewy będzie zabezpieczona dodatkową warstwą wyścielającą, która będzie wspomagać termoregulacje ciała. Istotny jest też właściwy rozmiar, dzięki któremu stopa będzie mogła swobodnie leżeć na podeszwie.

Jak dobierać wymiar butów?

Jeszcze przed wyjściem na zakupy warto sprawdzić rozmiar stopy. W ten sposób orientacyjnie określimy, którego rozmiaru obuwia będziemy szukać. Produkty serii Salomon Speedcross 5 można zamówić w wielu różnych rozmiarach, dlatego nie powinniśmy się martwić o dobór odpowiedniego wariantu.

W jaki sposób powinno się wybierać wielkość produktów? Najlepiej postawić na warianty maksymalnie pół rozmiaru większe. Chodzi o to, by stopa leżała wygodnie wewnątrz butów, nie ślizgała się po wkładce, a jednocześnie miała odrobinę luźnej przestrzeni. Dzięki temu łatwiej będzie włożyć stopę z grubszą skarpetką. Stawiając na buty sportowe marki Salomon można wybrać produkty ze specjalnie wyprofilowanym spodem. Zawierają one uwypuklenie w środkowej części, które pomaga prawidłowo rozłożyć ciężar podczas spaceru.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dobierając produkty marki Salomon dobrze jest sprawdzić stopień usztywnienia stopy. Trekkingi mają nieco usztywnić kończynę, jednak nie powinny całkowicie blokować jej ruchów. Warto więc postawić na obuwie, w których będziemy czuć się w pełni komfortowo.

Sprawdź też jakość łączenia elementów cholewki. Obuwie będzie wykorzystywane w różnych warunkach atmosferycznych, musi więc odznaczać się dużą wytrzymałością. Jeśli już podczas zakupu zauważysz defekty lub nieprawidłowy sposób łączenia, lepiej postaw na inny wariant.

Może spodobać Ci się również:

photo 1546410531 bb4caa6b424dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxsYW5ndWFnZSUyMHNjaG9vbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5MTQ1ODMyixlibrb 1.2.1q80w1080

Język angielski poziom B1 – co to znaczy?

1 października 2022

Aby się porozumieć w języku obcym, nie trzeba znać skomplikowanych zasad gramatycznych, czy obszernej liczby słówek. Na początek wystarczy opanowanie kilku tysięcy podstawowych zwrotów i umiejętne wykorzystanie czasu teraźniejszego oraz…

Czytaj więcej