Sok z żurawiny – bogactwo natury dla zdrowia i urody

photo 1631110448423 5cb21565cef9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOHx8c21vb3RoaWUlMjBqdWljZSUyMGNvY2t0YWlsfGVufDF8MHx8fDE2NDMzNzA1Nzgixlibrb 1.2.1q80w1080

Od wieków wiadomo że owoce to samo zdrowie. Każdy region świata obfituje w ich różne rodzaje bogate w witaminy i minerały. Naturalne soki z owoców, bez dodatków konserwantów, najlepiej bez dodatku wody, mogą służyć nie tylko poprawie zdrowia, ale również mają wpływ na ogólny wygląd.

Żurawina jest owocem o niezwykłych walorach. Często wykorzystywana jest jak dodatek w leczeniu infekcji pęcherza. Wpływa na pracę nerek, przez co chętnie ordynowana jest przez lekarzy osobom z kamica nerkową. Jakie jeszcze cudowne właściwości ma sok z żurawiny? Podpowiadamy!

Właściwości soku z żurawiny – bogactwo mikroelementów i witaminy C

Szklanka soku z żurawiny pozwala na uzupełnienie w organizmie niezbędnych mikroelementów, które maja wpływ na zdrowie. Żurawina zawiera żelazo, magnes, potas i fosfor. To bogactwo związków mineralnych, które ma wpływ na układ krwionośny i sercowo naczyniowy oraz stan kośćca i stawów.

Dodatkowym działaniem żurawiny jest leczenie zapalenia dróg moczowych, za co odpowiada duża zawartość substancji przeciwzapalnych. Sok z żurawiny jest również bogaty w witaminę B6, E, K i oczywiście witaminę C. Te składniki przeciwdziałają infekcjom oraz poprawiają funkcjonowanie całego organizmu.

Dieta bogata w witaminy i mikroelementy z sokiem żurawinowym

Sok w 100 procentach składający się z żurawiny jest niekaloryczny, za to bogaty w minerały i witaminy. Doskonale pasuje do każdej diety, może wspomagać odchudzanie, a może również być stosowany w dietach leczniczych. Nie ma przeciwwskazań w jego stosowaniu i nie da się go przedawkować.

Warto nadmienić, że osobom z problemami sercowymi oraz z układem krążeniowym żurawina wyraźnie pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji. Dieta wzbogacona sokiem żurawinowym doskonale sprawdza się w okresie jesienno zimowym, ze względu na swoje właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Warto pić go również przy pierwszych objawach przeziębienia.

Żurawina, jako idealny dodatek kulinarny

Żurawina może występować w różnych postaciach. Doskonałym dodatkiem w kuchni jest żurawina suszona. Zastępuje rodzynki i można dodać ją do ciasta. Jednocześnie od wieków wiadomo, że żurawina i mięso idą ze sobą w parze. Dodatek dżemu z żurawiny do mięsa nie tylko wpływa na walory smakowe potrawy, ale ma również zbawienny wpływ na układ trawienny.

Sok z żurawiny bez dodatków jest nieco cierpki i nieco kwaśny. To sprawia, że idealnie pasuje do herbaty lub słodkich napojów na gorąco. Niewątpliwie jest to owoc, który na stałe powinien zagościć w każdej kuchni.

Może spodobać Ci się również:

Kiedy leczenie kanałowe? Dlaczego nie należy rezygnować z leczenia kanałowego?

1 sierpnia 2022

Gabinet stomatologiczny to miejsce, gdzie każdego dnia przeprowadza się wiele zabiegów. Jednym z nich jest leczenie kanałowe, które dotyczy dużej liczby pacjentów zgłaszających się na wizyty. Jednak, kiedy konieczne jest…

Czytaj więcej