Przezroczyste nakładki prostujące zęby – czy są skuteczne? Co możesz zyskać stosując takie nakładki?

photo 1609840114035 3c981b782dfecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Wady zgryzu mogą mieć duże lub mniejsze nasilenie. Bez wątpienia pozostaje jednak fakt, że takie wady często są problemem estetycznym. Z tego też powodu szukamy skutecznych rozwiązań, jakim jest leczenie ortodontyczne. Pozostaje jednak pytanie, jakie metody stosowane w ortodoncji są najskuteczniejsze?

Nakładki na zęby – czy to skuteczna metoda leczenia ortodontycznego?

Jeśli chcesz zdecydować się na leczenie ortodontyczne, ale nie wiesz, jaka metoda będzie najskuteczniejsza, koniecznie musisz wiedzieć, co przyniesie najlepsze efekty. W leczeniu wad zgryzu już od jakiegoś czasu stosuje się przezroczyste nakładki stomatologiczne.

Taka forma leczenia jest bardzo komfortowa dla pacjentów oraz daje naprawdę spektakularne efekty. Nie trzeba, więc wybierać tradycyjnego aparatu ortodontycznego, który jest widoczny, a możemy wybrać alternatywne rozwiązanie w postaci nakładek na zęby.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania nakładek na zęby?

Jedną z najważniejszych zalet, jeśli chodzi o stosowanie nakładek na zęby jest to, że w każdej chwili możesz je zdjąć. Dzięki temu pacjent może lepiej zadbać o higienę jamy ustnej niż w przypadku stałego aparatu ortodontycznego. Oczywiście skuteczność takiego leczenia, powinna zostać określona przez specjalistę, który zajmuje się leczeniem ortodontycznym.

Takie korygowanie wady zgryzu można zastosować u pacjentów borykających się z różnym nasileniem tego problemu. Poza tym jest to dyskretna metoda leczenia, ponieważ nakładki te nie są widoczne. Co więcej, ryzyko rozwoju próchnicy lub innych problemów jest niewielkie z uwagi na wspomnianą już wcześniej lepszą higienę jamy ustnej.

Czy każdy może stosować nakładki na zęby?

Istnieje bardzo mało przeciwwskazań dotyczących możliwości stosowania nakładek prostujących zęby. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które chcą wyleczyć wadę zgryzu w wygodny i dyskretny sposób.

Do przeciwwskazań zaliczamy: próchnicę, choroby przyzębia, nieprawidłowości w układzie czaszkowo-żuchwowym, korony oraz implanty w przednim łuku zębów. Ostatecznie o tym, czy ta metoda leczenia może zostać zastosowana, decyduje ortodonta, który przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad i wykonuje niezbędne badania, między innymi zdjęcie pantomograficzne zębów.

Leczenie ortodontyczne to sposób na poprawę wyglądu zębów, ale także lepsze samopoczucie. Osoby, które mają ładny uśmiech chętniej, uczestniczą w życiu społecznym, częściej się uśmiechają i przede wszystkim lepiej się czują.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Co jest ważne przy wyborze drzwi do pomieszczeń gospodarczych?

1 stycznia 2021

Wszelkie pomieszczenia użytkowe powinny być zaopatrzone w dobrze zabezpieczone wejście. Posiadając niewielki magazynek lub piwnicę warto rozejrzeć wśród ofert producentów drzwi antywłamaniowych. Wybór właściwych drzwi do pomieszczeń gospodarczych zabezpieczy i…

Czytaj więcej