Kto leczy wady zgryzu? Jakie znaczenie ma leczenie ortodontyczne w życiu codziennym pacjentów?

photo 1609840114035 3c981b782dfecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Wady zgryzu to jeden z częstych problemów, z którym boryka się wiele osób. Krzywe zęby niestety negatywnie wpływają na uśmiech oraz samopoczucie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na leczenie wad zgryzu. Gdzie dokładnie powinniśmy udać się w celu rozpoczęcia takiego leczenia i jak nazywa się osoba lecząca wady zgryzu?

Wady zgryzu – do jakiego specjalisty powinniśmy się udać?

Leczeniem wad zgryzu zajmuje się ortodonta. Jest to osoba, która dobiera odpowiednią metodę, jeżeli chodzi o leczenie konkretnej wady zgryzu. Gabinet ortodontyczny jest miejscem, gdzie znajdzie pomoc każdy, kto nie lubi swojego uśmiechu z powodu krzywych zębów.

Leczenie ortodontyczne prowadzone jest w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w przypadku dzieci do 12. roku życia oraz prywatnie. Niestety z powodu dużych kolejek do ortodonty na NFZ wielu rodziców decyduje się na leczenie prywatne u swoich dzieci. Leczenie ortodontyczne w ramach NFZ nie jest dostępne dla osób dorosłych, dlatego nie ma tu możliwości sfinansowania aparatu.

Dlaczego nie warto rezygnować z leczenia ortodontycznego?

Korygowanie wad zgryzu poprawia nie tylko wygląd zębów, ale też pozwala pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości spowodowanych krzywym zgryzem. Oczywiście nie w każdym przypadku wady zgryzu powodują ból lub inne dolegliwości. Należy jednak wiedzieć, że poważne wady mogą doprowadzać do bólu i problemów w spożywaniu pokarmów.

Leczenie wady zgryzu polega na noszeniu przez określony czas aparatu ortodontycznego, dzięki czemu następuje proces prostowania. Jest to skuteczna metoda, a więc nie należy się obawiać, że noszenie takiego aparatu nie przyniesie żadnych efektów.

Wiele osób rezygnuje z leczenia z uwagi na duże koszty. Owszem aparat nie należy do tanich wydatków, ale korzyści, jakie osiągniemy po zakończeniu leczenia z pewnością, przewyższą te koszty.

Kiedy udać się do ortodonty?

Jeżeli nasze zęby nie są proste, co przeszkadza nam w życiu codziennym nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Ortodonta oceni jak poważna jest wada zgryzu i dobierze odpowiedni aparat. Cały proces leczenia odbywa się pod okiem specjalisty.

Co więcej, pacjenci mogą liczyć na pomoc i ważne wskazówki nawet pomiędzy umówionymi wizytami. Jeżeli więc coś nas zaniepokoi, możemy bez obaw skontaktować się z ortodontą, który prowadzi nasze leczenie. Profesjonalne podejście oraz ogromna wiedza ortodonty na pewno pomoże w doborze aparatu, który będzie dla nas dopasowany pod każdym względem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1577058109956 67adf6edc586cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxjYXRhbG9nJTIwY29zbWV0aWNzfGVufDF8MHx8fDE2NzIzMjkyMzIixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak zapłacić za Avon? Dwie metody płatności, o których musisz wiedzieć

1 października 2023

Rejestracja w Avon pozwala na zamawianie kosmetyków zarówno dla siebie, jak i dla innych osób. Jak zostać konsultantką avon – sama rejestracja nie jest zobowiązująca, a więc każdy, może zobaczyć,…

Czytaj więcej