Korony na zęby – jakie wybrać? Czy wybór koron cyrkonowych to dobra decyzja?

photo 1530213709681 b7e537c923cccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzNHx8ZGVudGFsJTIwaHlnaWVuZXxlbnwxfDB8fHwxNjY2MjAwNDQ1ixlibrb 4.0.3q80w1080

Stosowanie koron na zęby to jedna z możliwości, jeżeli chodzi o poprawę wyglądu zębów. Gabinety stomatologiczne oferują wiele usług związanych zabiegami protetycznymi. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem oferowanym wielu pacjentom są korony cyrkonowe, które sprawiają, że uśmiech staje się dużo piękniejszy.

Korony cyrkonowe – dlaczego warto je wybrać?

Zastosowanie koron cyrkonowych to świetny sposób na uzupełnienie brakującego uzębienia. Jest to stałe uzupełnienie protetyczne, które poza trwałością cechuje się naturalnym wyglądem. Wybór korony na zęby powinien być uzależniony nie tylko od wyglądu, czy trwałości, ale przede wszystkim materiału, z którego została wykonana.

Korony cyrkonowe wykonywane są ze stali ceramicznej. Tworzywo to jest odporne na wiele czynników, co sprawia, że ta forma uzupełnienia uzębienia jest naprawdę dobrej jakości. Ponadto kolor koron cyrkonowych jest krystalicznie biały, dzięki czemu uśmiech pacjentów wychodzących z gabinetu stomatologicznego jest naprawdę olśniewający.

W jakich sytuacjach warto wybrać korony cyrkonowe?

Sposób, w jaki uzupełnione zostanie uzębienie ostatecznie zależy od decyzji stomatologa i stanu osoby kwalifikowanej do zabiegu protetycznego. Specjalista po zebraniu dokładnego wywiadu od pacjenta oraz przeprowadzeniu odpowiednich badań podejmuje decyzję, jaka forma uzupełnienia uzębienia będzie najlepsza.

Wybór koron cyrkonowych jest świetnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy zęby są bardzo zniszczone, a inna forma odbudowy zębów nie jest możliwa. Ponadto korony na zęby są również świetnym sposobem na poprawę wyglądu zębów, które nie wyglądają zbyt dobrze.

Często zdarza się, że u pacjenta doszło do utraty kilku zębów. Wtedy także istnieje możliwość wykonania zabiegu polegającego na założeniu implantów cyrkonowych, jednak w tym przypadku będzie konieczne wszczepienie implantów.

Dlaczego korony cyrkonowe są lepsze od innych?

Korony na zęby to często jedyna forma uzupełnianie protetycznego, na jaką może zdecydować się pacjent. W ofercie można znaleźć wiele różnych możliwości uzupełnienia uzębienia. Niestety nie wszystkie korony oraz zabiegi są dobrej jakości.

Materiał, z którego wykonana jest korona, kolor, a nawet estetyka to tylko niektóre z czynników, które mają wpływ na to, jak długo pacjent będzie mógł nosić takie uzupełnienie protetyczne. Co więcej, korony cyrkonowe wyglądają naturalnie, dzięki czemu nie odróżniają się od pozostałych zębów.

https://www.aurident.pl/uslugi/protetyka/korony-cyrkonowe/

Może spodobać Ci się również:

photo 1581085271555 d32ebe05933acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDJ8fG1ldGFsJTIwd29ya3xlbnwxfDB8fHwxNjM1MTcyOTM0ixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie łożyska do wrzeciona tokarki? W jaki sposób dopasować konkretny rodzaj łożyska do wrzeciona?

1 czerwca 2022

Tokarki składają się z wielu różnych elementów, które wbrew pozorom odgrywają ogromną rolę, jeżeli chodzi o ich pracę. Warto tutaj wspomnieć, że nie każdy kupuje gotową maszynę od producenta, a…

Czytaj więcej