Jak wybrać buty do biegania w terenie?

photo 1486218119243 13883505764ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOXx8cnVubmVyc3xlbnwxfDB8fHwxNjc1MTA4NDkyixlibrb 4.0.3q80w1080
Jogging może stać się prawdziwą pasją i doskonałym pomysłem na wolny czas. Choć sport nie wymaga większego przygotowania, dobre buty każdy zapalony biegacz powinien mieć. To one będą chronić stopy przed urazami mechanicznymi oraz skręceniami. Ich budowa może różnić się, w zależności od tego, na jaką powierzchnię są przeznaczone. Które warianty wybrać do biegania terenowego?

W terenie przyda się odpowiednia amortyzacja

Buty do biegania muszą mieć dopasowaną podeszwę. Na płaskiej i twardej nawierzchni przyda się spód z elastycznej gumy, która równomiernie rozłoży ciężar. W terenie z kolei lepszym rozwiązaniem będą produkty ze sztywniejszym spodem, lecz bardziej wyprofilowanym.  Buty Salomon Speedcross mają grubą podeszwę z agresywnym wzorem, który pomaga w odprowadzeniu wody lub śniegu spod spodu.
 
Podeszwa w butach do biegania terenowego musi jednak być na tyle elastyczna, by bez przeszkód pokonać nierówności terenu. Podczas treningu możemy przecież napotkać żwirową drogę, gałęzie oraz nietypowe formy ukształtowania, które będziemy musieli pokonać. Buty muszą zamortyzować nasze kroki i zapewnić stabilizacje nawet przy dość nienaturalnym ułożeniu stóp.
 

Jak dopasować rozmiar obuwia?

Eksperci zalecają wybór jak najbardziej dopasowanych butów. Takie warianty będą ściśle przylegać do stopy, przez co biegacz będzie miał pełną kontrolę stawianych kroków w trakcie treningu. Na zakupy obuwia dobrze jest wybrać się popołudniem lub wieczorem, ponieważ nasze stopy wtedy są najbardziej zmęczone, przez co mogą być lekko opuchnięte.

Jeśli planujemy kupić buty na cały rok, możemy postawić na warianty nieznacznie dłuższe. Dzięki temu będziemy mogli założyć skarpety o różnej grubości i nie odczujemy dyskomfortu podczas treningu. Oprócz długości warto zwrócić też uwagę na dopasowanie cholewki – jeżeli wyczuwamy dyskomfort lub naciski w niektórych częściach stopy po związaniu, lepiej zastanowić się nad innym wariantem.

Postaw na niezawodne buty marki Salomon!

Dla biegaczy, którzy dużo czasu spędzają w terenie, przydadzą się produkty marki Salomon. Buty do biegania tej marki są niezwykle lekkie i wytrzymałe, a jednocześnie w pełni dostosowane do zróżnicowanych warunków, które mogą spotkać biegacza w terenie. 

Proponowane buty do biegania mają grubą podeszwę, która doskonale amortyzuje każdy krok. Stopy chroni wytrzymała cholewka, która zapobiega przegrzewaniu się stóp i wspomaga termoregulację ciała. Producent zapewnia przy tym szereg wariantów obuwia, przez co każdy łatwo znajdzie swój ulubiony kolor i fason.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jak działa profesjonalny portal rekrutacyjny?

1 kwietnia 2021

W wielu przedsiębiorstwach coraz popularniejszą metoda w procesie rekrutacji jest wykorzystywanie portalu rekrutacyjnego. Portal pracy, jest przeznaczony do gromadzenia i przechowywania danych kandydatów do pracy. Dział HR w firmie wykorzystując…

Czytaj więcej