Jak skutecznie leczyć trądzik różowaty? Specjaliści podpowiadają: tylko laserem!

photo 1517212160285 e9fbf358c905cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Trądzik różowaty, w odróżnieniu od zwykłego trądziku młodzieżowego występuje w większości przypadków u pań nawet po trzydziestym roku życia. Objawia się intensywnymi czerwonymi przebarwieniami, które w pierwszej fazie dość szybko znikają. Z czasem jednak miejsca te zamieniają się w rumień, który najczęściej pokrywa policzki, nos i brodę.

Bez leczenia rumień powoduje pękanie naczynek, powstawanie krostek i grudek. Do tego zwykle dochodzi jeszcze pieczenie i swędzenie skóry. Warto w związku z tym szybko interweniować, póki objawy nie są nasilone. Laserowe usuwanie trądziku różowatego to jeden z niewielu zabiegów kosmetycznych, który może całkowicie wyeliminować ten problem.

Jak wygląda zabieg laserowy przy usuwaniu trądziku różowatego?

Zabieg przeprowadzany jest po uprzedniej konsultacji dermatologicznej. Jeśli objawy są w fazie początkowej, to procedura może się zamknąć w jednym, maksymalnie dwóch zabiegach. Im więcej zmian na skórze i im głębsze one są tym zabiegów może być więcej.

Laserowe leczenie trądziku różowatego jest bezbolesne i nie inwazyjne. Laser skupia promienie na wybranym fragmencie chorej skóry i wnika w głąb powodując korekcję zaburzeń naczyniowych. Jest to procedura trwająca kilkanaście minut i bezpieczna dla pacjenta, a co istotne, zabieg nie jest obarczony skutkami ubocznymi.

Laserowe usuwanie trądziku różowatego – ile zabiegów należy przeprowadzić?

Redukowanie objawów trądziku, czyli rumieni, dzięki użyciu lasera jest dość proste i niezwykle skuteczne. Jednocześnie warto pamiętać, że efekty po pierwszym zabiegu nie muszą być imponujące, choć na pewno są widoczne. Aby pozbyć się trądziku różowatego warto poddać się dwóm, trzem zabiegom.

Zabiegi trzeba wykonywać w odpowiednich odstępach czasowych, ze względu na to, że skóra po naświetlaniu jest delikatnie obrzęknięta i trwa gojenie. To powoduje, że następny zabieg powinien być wykonany w dwa – trzy tygodnie później. Nie należy jednak przesuwać terminu wizyty na czas dłuższy niż sześć tygodni.

Wskazania do zabiegu laserowego usuwania rumienia

Każdy objaw choroby na skórze powinien spowodować szybką wizytę u lekarza – dermatologa. Konieczna jest prawidłowa diagnoza, a niekiedy szereg badań, które wykluczą cięższe schorzenia. Jeśli dermatolog potwierdzi istnienie trądziku różowatego, wówczas może zaordynować odpowiednie leczenie medykamentami lub nieinwazyjne laserowe usuwanie schorzenia.

Zdecydowanie jest to lepsza opcja, gdyż większość kremów i maści leczniczych działa okresowo na objawy. Laser wnikający w głąb skóry dociera do przyczyn choroby, eliminując je skutecznie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1618939279360 762c59d86c4fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxN3x8Ym9uZXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5MzM1OTUwixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje terapia orthokine?

1 marca 2022

Choć ta innowacyjna technika leczenia zmian zwyrodnieniowych zdobywa coraz większą popularność, nie wszyscy słyszeli jeszcze o nowoczesnej terapii Orthokine. To metoda, która jest w pełni bezpieczna dla organizmu i pozwala…

Czytaj więcej