Jak ozdobić dom sztucznymi kwiatami w dużych i małych donicach?

photo 1492999104346 cabaa757be8fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxncmVlbiUyMHdhbGwlMjBwbGFudHN8ZW58MXwwfHx8MTY2NDgxNzk4NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Sztuczne kwiaty i rośliny doniczkowe to doskonały sposób na udekorowanie domu, gdy nie mamy czasu lub warunków do hodowania żywych roślin. Są one trwałe, realistycznie wyglądają, nie wymagają też podlewania, przycinania ani nawożenia i są łatwe w pielęgnacji.

Możemy je umieszczać w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępu do światła i wilgoci. Sztuczne rośliny mogą być również ciekawym elementem aranżacji wnętrz, jeśli dobierzemy do nich odpowiednie donice i ustawimy je w atrakcyjny sposób.

Jak dopasować rozmiar donic i roślin do pomieszczeń w domu?

Przy wyborze donic i roślin sztucznych należy zwrócić uwagę na proporcje i harmonię. Donice powinny być dostosowane do wielkości i kształtu roślin, a także do wielkości i stylu pomieszczenia. Donice powinny również pasować kolorystycznie i stylistycznie do wnętrza.

Zbyt duże donice mogą przytłoczyć małe rośliny i sprawić, że będą wyglądać nieestetycznie, natomiast zbyt małe mogą być niestabilne i nie zapewnić odpowiedniego podparcia dla dużych roślin.  Możemy wybierać spośród różnych materiałów, takich jak ceramika, plastik, metal czy drewno. Nawet jeśli zamarzy nam się sztuczna palma na balkon, to istnieje wiele atrakcyjnych donic, które taką aranżację dopełnią.

Jakie sztuczne rośliny postawić w małym pokoju, a jakie w dużym salonie?

W małym pokoju lepiej sprawdzą się niewielkie rośliny sztuczne, które nie zajmują dużo miejsca i nie przytłaczają wnętrza. Możemy wybrać np. sukulenty, kaktusy, pelargonie czy fiołki afrykańskie. Takie rośliny sprawdzą się na parapecie, półce, stoliku czy komodzie, ale też będą dobrze wyglądać zawieszone na ścianie czy suficie.

W dużym salonie możemy pozwolić sobie na większe rośliny sztuczne, które będą stanowić efektowną dekorację i dodadzą wnętrzu charakteru. Możemy je ustawić na podłodze w dużych donicach lub koszach plecionych. W dużym salonie dobrze będą wyglądały również bukiety lub kompozycje z różnych sztucznych kwiatów umieszczone na stole czy kominku.

Dla kogo wybór sztucznej roślinności jest najlepszy?

Żywa roślinność niestety nie każdemu odpowiada z różnych względów. Sztuczne kwiaty i rośliny doniczkowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają warunków do hodowania żywych roślin, z powodu braku dobrych warunków mikroklimatycznych.

 

Często taki wybór determinuje też brak czasu lub umiejętności do pielęgnacji żywych roślin, np. z powodu częstych wyjazdów, zapominalstwa lub braku wiedzy. Każdy ma prawo otoczyć się kwiatami, a wówczas sztuczna roślinność zagwarantuje trwałą i piękną dekorację, która nie wymaga żadnej opieki i nie traci na wyglądzie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak łączyć wykładziny PCV? Dlaczego taka czynność jest niezbędna?

1 maja 2021

Ułożenie wykładziny wymaga przede wszystkim dokładności i czasu. Jednak poza samym układaniem trzeba pamiętać także o prawidłowym połączeniu brzegów wykładziny. Ma to duże znaczenie głównie wtedy, gdy wykładzina będzie znajdowała…

Czytaj więcej