Kiedy pierwsza wizyta u weterynarza z psem? Sprawdź dlaczego warto odwiedzić poradnię

photo 1617639251705 2ac4c485d83ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8dmV0fGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDQ1NTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Nasi czworonożni przyjaciele potrafią związać się z nami do tego stopnia, że będą nam bezgranicznie ufać. Niechętnie jednak podchodzą do integracji z obcymi osobami, a za taką z pewnością można uznać weterynarza. Dlatego warto od najmłodszych lat przygotowywać zwierzę do tego, że okresowe wizyty w poradni nie muszą być takie złe Kiedy warto iść do gabinetu po raz pierwszy? I co zrobić, by nasz pies nie czuł się nieswojo?

Pierwszą wizytę zaplanuj z wyprzedzeniem

Najlepiej dobierz taki termin, przy którym gabinet weterynaryjny krakow będzie najmniej obłożony. Obecność innych psów może być dla małego szczeniaczka bardzo stresująca, dlatego warto uzgodnić ze specjalistą taką godzinę, przy której nie będzie większych kolejek. W ten sposób gabinet weterynaryjny od samego początku będzie kojarzył się zwierzęciu bardzo dobrze.

Warto również wypytać specjalistę odnośnie przygotowania zwierzęcia do badań. Może się okazać, że nasz pupil powinien być na czczo, co ułatwi określenie jego stanu zdrowia. Przed niektórymi testami trzeba zastosować specjalną karmę lub tabletki, które należy podawać pupilowi zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Przed wizytą nie panikuj! Zwierzę to wyczuje

Jak pokazuje doświadczenie, najwięcej stresu dostarczamy zwierzęciu sami przez nieodpowiednie zachowanie. Często właściciele szczeniąt wzbudzają niepewną, napiętą sytuację, przy której pupil wie, że ma wydarzyć się coś niepokojącego. Dlatego warto przede wszystkim zachować spokój i dać psu do zrozumienia, że nie czeka go nic strasznego.

Możemy również częściej głaskać pupila i przyzwyczajać go do dotyku. Podczas badania weterynarz z pewnością będzie chciał przeprowadzić badanie palpacyjne, a to może być bardzo stresujące dla naszego pupila. Dlatego przed pierwszą wizytą zróbmy wszystko, by dotyk obcej osoby stał się dla zwierzęcia czymś normalnym. Przed samą wizytą możemy również spędzić ze zwierzęciem więcej czasu, np. wybierając się na wspólny spacer.

Wybierz weterynarza z powołaniem

Jeśli chcesz, by zwierzę nie doznało szoku już przy pierwszej wizycie w gabinecie, postaw na specjalistę z powołaniem i odpowiednim podejściem do zwierząt. Pierwsze wrażenie pupila może rzutować na każdą kolejną wizytę, jeśli więc pies już na starcie się zrazi, późniejsze problemy mogą się pogłębiać. 

Warto od samego początku korzystać z usług doświadczonego weterynarza. Dzięki temu późniejsze zaawansowane zabiegi takie jak gastropeksja profilaktyczna będzie można znacznie prościej przeprowadzić. Unikniesz również w ten sposób niepotrzebnych nerwów i zyskasz większe zaufanie w oczach szczeniaka.

Może spodobać Ci się również:

photo 1486125305436 b7144b0734f0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0MXx8bGF3fGVufDF8MHx8fDE2NjQ2MjM2MTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Chcesz uzyskać odprawę od niemieckiego pracodawcy? Dlaczego nie należy działać na własną rękę?

1 kwietnia 2024

Do zakończenia stosunku pracy w Niemczech może dojść z różnych powodów. Nie zawsze jest to polubowne rozwiązanie umowy, jednak zdarza się też, że dwie strony dochodzą do porozumienia, jeżeli chodzi…

Czytaj więcej