Styl i szyk, czyli dlaczego warto zainwestować w garnitur szyty u krawca?

photo 1565363143653 3410f90ccaf2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3OHx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Wśród wielu grup zawodowych obowiązuje formalny dress code, czyli najprościej mówiąc służbowy garnitur. Wielu panów traktuje go zatem normalnie, umiejętnie dobierając fason i kolor do wytycznych pracodawcy. Mężczyzna, który oswojony jest z podstawą eleganckiego stylu, zwykle prędzej czy później zamawia choć jeden garnitur u krawca.

Inaczej jest z panami, którzy nie muszą na co dzień wciskać się w tak, mimo wszystko, sztywny strój. Nie dość, że często posiadają jeden okazjonalny garnitur, to jeszcze zwykle jest on daleki od ideału, a po wielu latach z pewnością nie leży zbyt dobrze. A warto pamiętać, że elegancja i szyk to idealnie dopasowany garnitur szyty na miarę.

Garnitur na wyjątkowe okazje, czyli jaki?

Wyjątkowe okazje, to nie tylko własny ślub, ale również wiele innych uroczystości, podczas których nie zawsze dla mężczyzny przewidziana jest główna rola. Niezależnie od tego, dobrze leżący i wyglądający garnitur zdecydowanie lepiej wpływa na pewność siebie oraz postrzeganie przez otoczenie. Jest to ważne, choćby dlatego, że pewny siebie człowiek umie poradzić sobie z każdym probIemem.

Garnitur, nawet taki okazjonalny, warto zamówić u profesjonalnego krawca. Tylko wówczas można mieć pewność co do jakości materiału i wykonania. Garnitur taki posłuży dłużej niż kupiony w zwykłym sklepie z męską odzieżą, a to przekłada się z pewnością na budżet domowy.

Garnitur na miarę, czyli jak krawiec szyje drugą skórę?

Formalny strój dla mężczyzny nieprzyzwyczajonego do niego, kojarzy się ze sztywną zbroją, w której trzeba często trwać przez wiele godzin. To powoduje wielki dyskomfort, ale mało który pan zdaje sobie sprawę, że jego garnitur jest po prostu źle dopasowany. W jednym miejscu jest za duży, a gdzie indziej ciśnie, w związku z czym uzyskanie wygody staje się mglistym marzeniem.

Garnitur zamówiony u krawca to jedyne rozwiązanie tego problemu. Najpierw krawiec dokonuje precyzyjnej miary klienta, a podczas procesu szycia nanosi potencjalne poprawki. W efekcie strój leży idealnie, nie uwiera i sprawia wrażenie drugiej skóry, czym wybitnie podnosi komfort użytkowania.

Materiał na garnitur — jaki wybrać?

Aby pan czuł się komfortowo w garniturze, warto dopasować go do pory roku. Wiadomo, że większość okazji jednak występuje wiosenną i letnią porą, w związku z czym tkanina powinna być lżejsza.

Garnitur, który spełnia swoje zadanie przy gorącej porze, musi być lekki i przewiewny, wykonany np. z wełny o luźnym ściegu. Sezon jesienno-zimowy to taka pora, kiedy tkanina ma dawać ciepło. I tu znów warto postawić na wełnę, tylko o grubszym ściegu.

Może spodobać Ci się również:

Jakie adidasy damskie do użytku codziennego będą najlepsze?

1 grudnia 2021

Stylowe półbuty czy szpilki nie w każdej sytuacji się sprawdzą. Na co dzień, kobiety poszukują wygodniejszych, i bardziej praktycznych wariantów obuwia. Dzięki nim można swobodnie przedostać się do miejsca pracy,…

Czytaj więcej