Język angielski poziom B1 – co to znaczy?

photo 1546410531 bb4caa6b424dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxsYW5ndWFnZSUyMHNjaG9vbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5MTQ1ODMyixlibrb 1.2.1q80w1080

Aby się porozumieć w języku obcym, nie trzeba znać skomplikowanych zasad gramatycznych, czy obszernej liczby słówek. Na początek wystarczy opanowanie kilku tysięcy podstawowych zwrotów i umiejętne wykorzystanie czasu teraźniejszego oraz przeszłego. Jednak wraz z rozwojem wiedzy językowej, przechodzimy na coraz wyższy stopień zaawansowania. Do poprawnej wymowy w języku obcym spokojnie wystarczy nam przykładowo poziom B1. Co on oznacza?

Stopnie znajomości języka angielskiego są różne

Osoby, które rozpoczynają język angielski online dla dorosłych uczą się podstaw. Po pewnym czasie osiągają oni poziom A1 lub A2, który oznacza, że potrafią oni skonstruować proste zdania i uzyskać pewne informacje. Najczęściej dotyczą one określonych zagadnień i nie zawsze da się z taką osobą porozumieć.

Poziomy B oznaczają średniozaawansowaną znajomość języka. Gdy osoba zaczyna posługiwać się nim w sposób biegły, mówimy, że osiągnęła stopień C1 lub C2. Kursant może wówczas konstruować wypowiedzi ustne i pisemne na praktycznie dowolny temat, wykorzystując najbardziej zaawansowane konstrukcje i czasy.

Co oznacza poziom B1?

To pierwszy ze średniozaawansowanych stopni znajomości języka, do którego lekcje angielskiego online przygotowują w czasie kilku, kilkunastu miesięcy. Kursant na tym etapie nauki rozumie większość potocznie stosowanych zwrotów i wyrażeń i może uzyskać szereg prostych informacji od rozmówcy. Nie ma też najczęściej problemów z konstruowaniem form pisemnych, takich jak e-maile czy oficjalne zaproszenia.

Na poziomie B1 możemy już w miarę swobodnie dogadać się z miejscowymi, choć możemy mieć nadal problemy ze słownictwem typowo branżowym. Kontynuując angielski dla dorosłych online, wiele ośrodków szkoleniowych, po osiągnięciu tego poziomu rozpoczyna więc dodatkowe zajęcia wspomagające naukę słownictwa branżowego.

Czy kurs wystarczy, by osiągnąć poziom B1?

Jako że jest to poziom średniozaawansowany, możemy dojść do niego również przez samodzielną pracę. Indywidualny kurs angielskiego dla dorosłych może jednak znacznie przyspieszyć ten proces, dlatego warto skorzystać z takiego wsparcia. 

Naukę dobrze jest rozpocząć od opanowania podstawowych wyrażeń, które stanowić będą solidną bazę na dalsze poziomy edukacji. Nie wolno zapominać o rozwoju wszystkich umiejętności językowych, to znaczy: czytania, pisania, właściwej wymowy i rozumienia ze słuchu. Na dalszym etapie nauczania warto dołączyć zajęcia z lektorem lub native speakerem, który pomoże w nauce.

 

Może spodobać Ci się również:

Łazienka w stylu glamour – jak ją urządzić?

1 grudnia 2021

Idealna łazienka musi być praktyczna, a jednocześnie elegancka i przytulna. Jak osiągnąć przywołany cel? Możliwości jest wiele. Katalog stylów aranżacji wnętrz jest bardzo szeroki. Coraz więcej osób wybiera jednak estetykę…

Czytaj więcej