Jaki zestaw mebli wybrać do łazienki i o czym warto pamiętać?

photo 1604709177225 055f99402ea3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjU0NTA4ODUyixlibrb 1.2.1q80w1080

Wybór mebli łazienkowych wcale nie jest taki łatwy, jak się z pozoru wydaje. W pierwszej kolejności należy taki zestaw dopasować do wielkości łazienki, a następnie pomieścić umiejętnie z niezbędnym wyposażeniem. Niekiedy potrzeba sporo wyobraźni, aby tego dokonać, szczególnie w przypadku łazienek w blokach, które zazwyczaj są w mikroskopijnych rozmiarach.

Dobrym rozwiązaniem są zawsze dopasowane meble łazienkowe, zamówione indywidualnie na wymiar. W takiej sytuacji nie tylko otrzymamy wystarczająco pojemne meble, ale również cała przestrzeń będzie idealnie zagospodarowana. I w małej i w dużej łazience jest to bardzo istotne, gdyż pomieszczenie to powinno być funkcjonalne i wygodne, a zarazem higieniczne.

Jak urządzić łazienkę, gdy miejsca brak?

Mała łazienka, to zazwyczaj duży problem, jeśli chodzi o wybór odpowiednich mebli. Wiadomym jest, że podstawowo musi znaleźć się tam wanna lub kabina prysznicowa, umywalka i ewentualnie pralka. Jeszcze trudniej jest ustawić meble w łazience z Wc, gdzie przestrzeń do wykorzystania drastycznie się zmniejsza.

Dobrym, a czasem jedynym, sensownym pomysłem jest zamówienie szafek wiszących. Innym, coraz popularniejszym rozwiązaniem jest montaż wyskokiej szafki, w formie słupka, z półkami, szufladami oraz specjalną wnęką na pralkę. W takim przypadku wystarczy uzupełnić pomieszczenie jedną szafką wiszącą i w efekcie zmieścić tu niezbędne, łazienkowe wyposażenie.

Meble do dużej łażcenki, o czym w warto pamiętać?

Duża powierzchnia łazienkowa, aż kusi, by wstawić tu rozbudowany komplet mebli, dużą wannę i urządzić sobie domowe spa. Jednakże, przy urządzaniu dużej łazienki warto pamiętać o jej specyficznych uwarunkowaniach środowiskowych. Zbytnie zagracenie tego pomieszczenia może wpłynąć niekorzystnie na całe wyposażenie.

Nie zawsze duża łazienka ma okno, które umożliwia przewietrzenie pomieszczenia. To powoduje, że zbiera się w nim wilgoć, która szczególnie niekorzystnie wpływa na drewniane meble. Warto więc zachować więcej otwartej przestrzeni, a meble łazienkowe wybierać pod kątem ich dobrego zabezpieczenia.

Jak wykorzystać pustą przestrzeń łazienkową?

W małej łazience pustą przestrzeń można znaleźć jedynie na ścianie. Duże lustro łazienkowe nad umywalką będzie doskonałym elementem aranżacyjnym. Pozwoli uzyskać optyczne powiększenie pomieszczenia, a zarazem samo w sobie będzie dekoracją.

W dużej łazience na pewno znajdzie się sporo miejsca na podłodze. To umożliwia stworzenie zielonego spa poprzez wstawienie dużych donic z roślinami zielonymi. Dzięki temu szafki, wanna i reszta wyposażenia nabiorą niezwykłego charakteru.

Może spodobać Ci się również:

Kiedy leczenie kanałowe? Dlaczego nie należy rezygnować z leczenia kanałowego?

1 sierpnia 2022

Gabinet stomatologiczny to miejsce, gdzie każdego dnia przeprowadza się wiele zabiegów. Jednym z nich jest leczenie kanałowe, które dotyczy dużej liczby pacjentów zgłaszających się na wizyty. Jednak, kiedy konieczne jest…

Czytaj więcej