Jak dobrze znasz język angielski? Sprawdź w jaki sposób ocenić swoje możliwości

photo 1596496050755 c923e73e42e1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyM3x8bGFuZ3VhZ2UlMjBzY2hvb2x8ZW58MXwwfHx8MTYzOTE0NTgzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Uczymy się go praktycznie od dziecka, mimo tego bardzo często mamy problemy ze swobodną komunikacją. Dlaczego tak się dzieje? Czemu mimo starań, licznych godzin wkuwania słówek wciąż nie potrafimy się porozumieć w języku obcym? Przyczyn może być wiele… Aby ich poszukać, trzeba by najpierw zweryfikować poziom języka, który obecnie prezentujemy. W jaki sposób to zrobić?

Testy angielskiego – najprostszy sposób sprawdzenia umiejętności…

Na internetowych portalach łatwo można znaleźć różne testy, które mają przedstawiać aktualny poziom znajomości języka angielskiego. Na ich podstawie łatwo stwierdzić, czy jesteśmy na tyle kompetentni, by rozpocząć swobodną komunikację, czy może powinniśmy się zapisać na indywidualny kurs angielskiego online.

Trzeba jednak podkreślić, że uzupełnienie pojedynczego testu może nie zagwarantować konkretnej odpowiedzi. Najlepiej wypełnić kilka takich sprawdzianów, co może pomóc w określeniu aktualnego stopnia językowego. Nawet w tym przypadku jednak jest to badanie dość obiektywne, i może stanowić jedynie podstawę przypuszczeń dotyczących aktualnego poziomu wiedzy.

Najlepiej zweryfikować umiejętności na indywidualnych lekcjach angielskiego

Jeśli chcesz sprawdzić, w jakim stopniu potrafisz posługiwać się językiem obcym, skorzystaj z lekcji prowadzonych przez native speakera. Choć wielu boi się takich rozmów, to doskonała forma treningu i świetny sprawdzian umiejętności potrzebnych do komunikacji w języku obcym.

Angielski native speaker jest osobą doświadczoną, która może pomóc wyłapać nawet najdrobniejsze niuanse w twojej konwersacji. W ten sposób jednocześnie oswajasz się z językiem, poznajesz prawidłową wymowę i charakterystyczne zwroty oraz próbujesz swoich umiejętności. Jedynym ograniczeniem może być tutaj brak możliwości porozumienia się z nauczycielem w języku polskim. Native speaker najczęściej wcale go nie zna!

Angielski z native speakerem – dlaczego warto?

Ucząc się języka powinieneś postawić na zbalansowany rozwój wszystkich umiejętności językowych. Tylko w ten sposób szybko opanujesz język i będziesz mógł się nim swobodnie posługiwać. Dlatego indywidualne lekcje angielskiego z native speakerem będą stanowić świetne uzupełnienie w trakcie nauki.

To doskonały sposób na przełamanie strachu przed mówieniem. Wystarczy znaleźć kompetentnego i przyjaznego lektora, który będzie miał odpowiednie podejście do nauki. Podczas rozmów zweryfikujesz wadliwą wymowę niektórych słówek, będziesz mógł również ćwiczyć najczęściej stosowane konstrukcje zdań.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak łączyć wykładziny PCV? Dlaczego taka czynność jest niezbędna?

1 maja 2021

Ułożenie wykładziny wymaga przede wszystkim dokładności i czasu. Jednak poza samym układaniem trzeba pamiętać także o prawidłowym połączeniu brzegów wykładziny. Ma to duże znaczenie głównie wtedy, gdy wykładzina będzie znajdowała…

Czytaj więcej