Ile ważny jest kask ochronny? Kiedy noszenie kasku jest niezbędne?

photo 1552879890 3a06dd3a06c2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxoZWFsdGglMjBhbmQlMjBzYWZldHklMjBjbG90aGluZ3xlbnwxfDB8fHwxNjU4Mzk5ODkxixlibrb 1.2.1q80w1080

Kask ochronny to ważny element ochrony osób pracujących na budowie oraz w innych miejscach, gdzie istnieje ryzyko wypadku. Każdy pracownik, powinien wiedzieć, że kask ochronny to podstawowe wyposażenie, dlatego nie należy rezygnować z tej formy zabezpieczenia. Ile czasu ważny jest kask ochronny i dlaczego hełmy ochronne mają określony termin ważności?

Kask ochronny – jaki jest okres przydatności?

Osoby posiadające kask ochronny muszą wiedzieć, że ma on określony termin przydatności. Terminy ważności hełmu ochronnego są różne, ponieważ mogą wynosić one od 4 do 10 lat. Konkretny czas przydatności zależy od tego, jaki kask wybierzemy.

Kaski ochronne zawsze muszą być dobrej jakości, odporne oraz wytrzymałe na jakiekolwiek uderzenia i uszkodzenia. Jest to bardzo ważne, jeżeli chodzi o zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa, ponieważ od tego zależy zdrowie i życie pracowników. Poza tym na jeszcze większe bezpieczeństwo wpływa odpowiednie dopasowanie kasku, aby w razie wypadku nie zsunął się on z głowy, a noszenie go było komfortowe.

Jak sprawdzić termin ważności kasku?

Przeterminowany kask pod żadnym pozorem nie powinien być używany przez pracownika. Aby sprawdzić termin ważności kasku, należy poszukać daty produkcji, która powinna być tam zapisana, dzięki czemu będzie można określić, jak długo można nosić ten rodzaj zabezpieczeń. Do każdego hełmu ochronnego dołączona jest instrukcja.

Użytkownik kasku ma obowiązek ją przeczytać, żeby dowiedzieć się, jaki okres ważności ma kask i jak go prawidłowo używać. W momencie, gdy minie termin ważności, jednak kask wciąż będzie nieuszkodzony, nie można go dalej nosić.

Kwestia ta powinna być przestrzegana zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Wszelkie kryteria dotyczące kasków określone są dokładnie w przepisach BHP.

Dlaczego nie należy rezygnować z ochrony głowy?

W wielu pracach konieczne jest stosowanie różnych zabezpieczeń, aby zapewnić odpowiednią ochronę podczas pracy. Niestosowanie takich zabezpieczeń jest bardzo złym rozwiązaniem, ponieważ w takiej sytuacji może ucierpieć na tym zdrowie, a nawet życie.

Zabezpieczenie oraz dbanie o zdrowie pracowników to najważniejszy element. Nieprzestrzeganie zaleceń może wiązać się również z karami nałożonymi w momencie, kiedy odzież ochronna nie będzie noszona. Rezygnując z kasku, narażamy się także na uwagi ze strony pracodawcy, który musi dopilnować, aby w miejscu pracy wszyscy przestrzegali zewnętrznych oraz wewnętrznych przepisów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Ile kosztuje pozycjonowanie strony? Co wpływa na cenę?

1 marca 2021

Wysoka pozycja strony podczas wyszukiwania to gwarancja sukcesu. Jednak, żeby faktycznie znajdowała się ona na samym początku, należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie pozycjonowanie strony. Tylko wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo,…

Czytaj więcej