Ile kosztują implanty zębowe?

unnamed file

Implantologia jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej rozwiniętych i najnowocześniejszych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty zębowe są praktyczne, wygodne, co więcej eliminują dyskomfort, jaki bardzo często odczuwa się podczas stosowania ruchomych protez. Niestety są też dość drogie, co powoduje, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ile kosztują implanty zębowe?

Ile trzeba zapłacić za implanty zębowe?

Implantologia zębów Kraków stale się rozwija, w związku z tym powstają coraz lepsze metody uzupełniania braków w uzębieniu. Jak to działa? Implant jest tytanową śrubą, którą wszczepia się w kość szczęki, jej głównym zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba. Następnie na śrubie mocuje się koronę dopasowaną odcieniem do barwy naturalnych zębów. W ten sposób otrzymujemy piękny, zdrowy uśmiech bez żadnych ubytków. Koszty założenia implantu mogą być bardzo różne w zależności od zastosowanych materiałów oraz systemów implantologicznych, których obecnie jest kilkanaście. W poszczególnych gabinetach ceny mogą być naprawdę bardzo zróżnicowane, jednak warto się nastawić na koszty rzędu 1 800 zł, nawet do  4 000 zł za pojedynczą śrubę. Niestety druga zła wiadomość jest taka, że implanty zębowe nie są refundowane przez NFZ, co oznacza, że wszystkie koszty trzeba pokryć z własnej kieszeni. 

Czy to się opłaca?

Implanty zębowe mają bardzo wiele zalet, to dobra alternatywa dla protezy, która potrafi być bardzo niewygodna w użytkowaniu oraz problematyczna. Nie każdy pacjent zdaje sobie z tego sprawę, ale implanty wzmacniają całe uzębienie, zapobiegają zanikaniu tkanki kostnej. Tak, więc nie chodzi wyłącznie o estetykę, ale przede wszystkim o zdrowie. Braki w uzębieniu, które nie są uzupełniane, niosą za sobą bardzo groźne konsekwencje. Brak chociaż jednego zęba może obciążać pozostałe,  bardzo często w tym wypadku dochodzi do przemieszczeń zębowych, co wpływa negatywnie na  wygląd naszego uśmiechu. Traci na tym także estetyka twarzy, bo zmienia się kontur ust oraz całej twarzy, po prostu zaczynamy wyglądać starzej. 

Pełne uzębienie to zdrowie

 

Współczesna medycyna daje wiele możliwości, jeżeli chodzi o leczenie oraz uzupełniania brakującego uzębienia, dlatego warto z niej korzystać. Chociaż w przypadku implantów zębowych koszty są wysokie, to jeśli mamy odpowiedni budżet, warto zainwestować w swojej zdrowie oraz swój wygląd. Zęby są niezwykle ważne dla naszego zdrowia, samopoczucia oraz pewności siebie. Uśmiechajmy się szeroko i bez skrępowania pełnym, zdrowym uzębieniem. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1434626881859 194d67b2b86fixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Marketing – jak sprzedać produkt? Jakie czynniki wpływają na większą sprzedaż?

1 lutego 2022

Prawidłowe funkcjonowanie firmy zazwyczaj zależy od kilku ważnych czynników. Odpowiednie zarządzanie przedsiębiorstwem oraz należyte wykonywanie obowiązków przez pracowników to dosyć istotne kwestie, jednak oprócz tego należy wymienić jeszcze jeden element,…

Czytaj więcej